Seurakuntaneuvostot

 

Seurakuntaneuvostojen pöytäkirjat ovat saatavilla Lahden seurakuntayhtymän kirjaamosta.

 

Lahden seurakuntayhtymä, kirjaamo
PL 84, Kirkkokatu 5
15111 Lahti

 

Kirjaamon ja keskusarkiston tietopalvelun sähköposti:  lahti.kirjaamo@evl.fi

Puh. 044 719 1329

 

Seurakuntaneuvostot  2019-2022


Keski-Lahden seurakuntaneuvosto

  1. Hämäläinen Miika, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Ahonen Jan
  3. Halme Anna-Liisa
  4. Halme Lauri
  5. Hiilamo Simo
  6. Kallioinen Jukka
  7. Kalpio Noora
  8. Karjalainen Urpo
  9. Koljonen Tarja
  10. Mäkinen Sanna
  11. Nieminen Erkki
  12. Nivala Katri
  13. Pölkki Tarja
  14. Tarkiainen Risto
  15. Vartiainen Ritva
  16. Vierumäki Matti
  17. Viinanen Riitta

Launeen seurakuntaneuvosto

  1. Pelkonen Heikki, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Halme Aleksi
  3. Hyppölä Inga-Maija
  4. Jokinen Eila
  5. Kaakinen Risto
  6. Kuusela Anne
  7. Laine Heikki
  8. Lampén Kati
  9. Leppänen Regina
  10. Linkola Seppo
  11. Nurminen Atte
  12. Paulamäki Risto
  13. Talja Hannele
  14. Tölli Saara
  15. Vierumäki Marja-Leena

Joutjärven seurakuntaneuvosto

  1. Wallin Hannes, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Falk Mika
  3. Kemppainen Pekka
  4. Palo Pauliina
  5. Peippo Timo
  6. Puukko Jonna
  7. Reponen Arto
  8. Ripatti Tapani
  9. Salonen Matti
  10. Tammilehto-Juntunen Elina
  11. Valkama Markus
  12. Wallin Tiina
  13. Vehkala Jukka
  14. Vilkuna-Rössi Tiina
  15. Väisänen Veikko

Salpausselän seurakuntaneuvosto

  1. Kuirinlahti Sari, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Heinonen Jenny
  3. Helanterä Antero
  4. Hietaniva Esa
  5. Kaartinen Leena
  6. Perkiö Kyösti
  7. Pesonen Hanna
  8. Pohjolainen Terttu
  9. Raita Asko
  10. Rothberg-Mikkonen Jonna
  11. Savolainen Merja
  12. Sintonen Eija
  13. Sunna Seija
  14. Uski Raimo
  15. Vänskä Simopekka

Nastolan seurakuntaneuvosto

  1. Eskelinen Kari, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Arvaja Pertti
  3. Eskola Päivi
  4. Henttonen Kai
  5. Immonen Marja-Liisa
  6. Istukaissaari Juha
  7. Kaukonen Simo
  8. Komonen Nina
  9. Kulonen Esko
  10. Känkänen Kari
  11. Markkanen Marju
  12. Natunen Salla
  13. Oksanen Ohto
  14. Ruuska Sinikka
  15. Sukari Jussi