Seurakuntaneuvostot

 

Seurakuntaneuvostojen pöytäkirjat ovat saatavilla Lahden seurakuntayhtymän kirjaamosta.

 

Lahden seurakuntayhtymä, kirjaamo
PL 84, Kirkkokatu 5
15111 Lahti

 

Kirjaamon ja keskusarkiston tietopalvelun sähköposti:  lahti.kirjaamo@evl.fi

Puh. 044 719 1329

 

Seurakuntaneuvostot  2019-2022


Keski-Lahden seurakuntaneuvosto

  1. Hämäläinen Miika, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Karjalainen Urpo, varapuheenjohtaja
  3. Ahonen Jan
  4. Halme Anna-Liisa
  5. Halme Lauri
  6. Hiilamo Simo
  7. Kallioinen Jukka
  8. Kalpio Noora
  9. Koljonen Tarja
  10. Mäkinen Sanna
  11. Nieminen Erkki
  12. Nivala Katri
  13. Pölkki Tarja
  14. Tarkiainen Risto
  15. Vartiainen Ritva
  16. Vierumäki Matti
  17. Viinanen Riitta

Launeen seurakuntaneuvosto

  1. Pelkonen Heikki, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Nurminen Atte, varapuheenjohtaja
  3. Halme Aleksi
  4. Hyppölä Inga-Maija
  5. Jokinen Eila
  6. Kaakinen Risto
  7. Kuusela Anne
  8. Laine Heikki
  9. Lampén Kati
  10. Leppänen Regina
  11. Linkola Seppo
  12. Paulamäki Risto
  13. Talja Hannele
  14. Tölli Saara
  15. Vierumäki Marja-Leena

Joutjärven seurakuntaneuvosto

  1. Wallin Hannes, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Kemppainen Pekka, varapuheenjohtaja
  3. Falk Mika
  4. Palo Pauliina
  5. Peippo Timo
  6. Puukko Jonna
  7. Reponen Arto
  8. Ripatti Tapani
  9. Salonen Matti
  10. Tammilehto-Juntunen Elina
  11. Valkama Markus
  12. Wallin Tiina
  13. Vehkala Jukka-Pekka
  14. Vilkuna-Rössi Tiina
  15. Väisänen Veikko

Salpausselän seurakuntaneuvosto

  1. Kuirinlahti Sari, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Vänskä Simopekka, varapuheenjohtaja
  3. Heinonen Jenny
  4. Helanterä Antero
  5. Hietaniva Esa
  6. Kaartinen Leena
  7. Perkiö Kyösti
  8. Pesonen Hanna
  9. Pohjolainen Terttu
  10. Raita Asko
  11. Rothberg-Mikkonen Jonna
  12. Savolainen Merja
  13. Sintonen Eija
  14. Sunna Seija
  15. Uski Raimo

Nastolan seurakuntaneuvosto

  1. Eskelinen Kari, kirkkoherra, puheenjohtaja
  2. Oksanen Ohto, varapuheenjohtaja
  3. Arvaja Pertti
  4. Eskola Päivi
  5. Henttonen Kai
  6. Immonen Marja-Liisa
  7. Istukaissaari Juha
  8. Kaukonen Simo
  9. Komonen Nina
  10. Kulonen Esko
  11. Känkänen Kari
  12. Markkanen Marju
  13. Natunen Salla
  14. Ruuska Sinikka
  15. Sukari Jussi