Seurakuntaneuvostot  v. 2019-2022

Seurakuntaneuvostojen pöytäkirjat ovat saatavilla Lahden seurakuntayhtymän kirjaamosta.

 

Lahden seurakuntayhtymä, kirjaamo

PL 84, Kirkkokatu 5

15111 Lahti

 

Kirjaamon ja keskusarkiston tietopalvelun sähköposti ja puhelin:

lahti.kirjaamo@evl.fi puhelin 044 719 1329

Keski-Lahden seurakuntaneuvosto

1. Hämäläinen Miika, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Karjalainen Urpo, varapuheenjohtaja

3. Ahonen Jan

4. Halme Anna-Liisa

5. Halme Lauri

6. Hiilamo Simo

7. Kallioinen Jukka

8. Kalpio Noora

9. Koljonen Tarja

10. Nieminen Erkki

11. Nivala Katri

12. Norjava Merja-Liisa

13. Pölkki Tarja

14. Tarkiainen Risto

15. Vartiainen Ritva

16. Vierumäki Matti

17. Viinanen Riitta

Launeen seurakuntaneuvosto

1. Pelkonen Heikki, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Nurminen Atte, varapuheenjohtaja

3. Halme Aleksi

4. Hyppölä Inga-Maija

5. Jokinen Eila

6. Kaakinen Risto

7. Kuusela Anne

8. Laine Heikki

9. Lampén Kati

10. Leppänen Regina

11. Linkola Seppo

12. Paulamäki Risto

13. Siivonen Anni

14. Talja Hannele

15. Vierumäki Marja-Leena

Joutjärven seurakuntaneuvosto

1. Wallin Hannes, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Kemppainen Pekka, varapuheenjohtaja

3. Falk Mika

4. Palo Pauliina

5. Peippo Timo

6. Puukko Jonna

7. Reponen Arto

8. Ripatti Tapani

9. Salonen Matti

10. Tammilehto-Juntunen Elina

11. Valkama Markus

12. Wallin Tiina

13. Vehkala Jukka-Pekka

14. Vilkuna-Rössi Tiina

15. Väisänen Veikko

Salpausselän seurakuntaneuvosto

1. Kuirinlahti Sari, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Vänskä Simopekka, varapuheenjohtaja

3. Helanterä Antero

4. Hietaniva Esa

5. Kaartinen Leena

6. Pelkonen Sirkku

7. Perkiö Kyösti

8. Pesonen Hanna

9. Pohjolainen Terttu

10. Raita Asko

11. Rothberg-Mikkonen Jonna

12. Savolainen Merja

13. Sintonen Eija

14. Sunna Seija

15. Uski Raimo

Nastolan seurakuntaneuvosto

1. Eskelinen Kari, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Oksanen Ohto, varapuheenjohtaja

3. Arvaja Pertti

4. Eskola Päivi

5. Hahl Minna

6. Henttonen Kai

7. Istukaissaari Juha

8. Kaukonen Simo

9. Komonen Nina

10. Kulonen Esko

11. Känkänen Kari

12. Natunen Salla

13. Pohjankoski Tarja

14. Ruuska Sinikka

15. Sukari Jussi