Seurakuntaneuvostot  v. 2019-2022

Seurakuntaneuvostojen pöytäkirjat ovat saatavilla Lahden seurakuntayhtymän kirjaamosta.

 

Lahden seurakuntayhtymä, kirjaamo

PL 84, Kirkkokatu 5

15111 Lahti

 

Kirjaamon ja keskusarkiston tietopalvelun sähköposti ja puhelin:

lahti.kirjaamo@evl.fi puhelin 044 719 1329

Keski-Lahden seurakuntaneuvosto

1. Hämäläinen Miika, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Karjalainen Urpo, varapuheenjohtaja

3. Halme Anna-Liisa

4. Halme Lauri

5. Hiilamo Simo

6. Kallioinen Jukka

7. Kalpio Noora

8. Koljonen Tarja

9. Manninen Teuvo

10. Nieminen Erkki

11. Nivala Katri

12. Norjava Matti

13. Norjava Merja-Liisa

14. Pölkki Tarja

15. Tarkiainen Risto

16. Vartiainen Ritva

17. Vierumäki Matti

Launeen seurakuntaneuvosto

1. Pelkonen Heikki, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Nurminen Atte, varapuheenjohtaja

3. Hyppölä Inga-Maija

4. Jokinen Eila

5. Kaakinen Risto

6. Kotinurmi Heikki

7. Kuusela Anne

8. Lampén Kati

9. Leppänen Regina

10. Linkola Seppo

11. Paulamäki Risto

12. Salonen Reijo

13. Siivonen Anni

14. Talja Hannele

15. Vierumäki Marja-Leena

Joutjärven seurakuntaneuvosto

1. Wallin Hannes, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Tammilehto Juntunen Elina, varapuheenjohtaja

3. Falk Mika

4. Joensuu Annamari

5. Kemppainen Pekka

6. Palo Pauliina

7. Peippo Timo

8. Reponen Arto

9. Ripatti Tapani

10. Salonen Matti

11. Valkama Markus

12. Wallin Tiina

13. Vehkala Jukka-Pekka

14. Vilkuna-Rössi Tiina

15. Väisänen Veikko

Salpausselän seurakuntaneuvosto

1. Kuirinlahti Sari, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Vänskä Simopekka, varapuheenjohtaja

3. Helanterä Antero

4. Hietaniva Esa

5. Kaartinen Leena

6. Pelkonen Sirkku

7. Perkiö Kyösti

8. Pesonen Hanna

9. Pohjolainen Terttu

10. Raita Asko

11. Rothberg-Mikkonen Jonna

12. Savolainen Merja

13. Sintonen Eija

14. Sunna Seija

15. Uski Raimo

Nastolan seurakuntaneuvosto

1. Eskelinen Kari, kirkkoherra, puheenjohtaja

2. Oksanen Ohto, varapuheenjohtaja

3. Arvaja Pertti

4. Eskola Päivi

5. Hahl Minna

6. Henttonen Kai

7. Istukaissaari Juha

8. Kaukonen Simo

9. Komonen Nina

10. Kulonen Esko

11. Känkänen Kari

12. Natunen Salla

13. Pohjankoski Tarja

14. Ruuska Sinikka

15. Sukari Jussi