Yhteisten työalojen johtokunnat ja toimikunnat

Diakonian ja sairaalasielunhoidon johtokunta 2019 - 2022

1. Norjava Merja-Liisa, puheenjohtaja

2. Björkman Reijo, varapuheenjohtaja

3. Ahonen Jan

4. Kemppainen Pekka

5. Pesonen Hanna

6. Rauhala Pentti

7. Ruuska Sinikka

8. Sunna Seija

9. Toivonen Veikko

10. Vierumäki Marja-Leena

11. Vuorenmaa Pirkko

 

Hiilamo Simo, yhteisen kirkkoneuvoston edustaja

Varajäsenet, tässä järjestyksessä

1. Uski Raimo

2. Väisänen Veikko

3. Huusari Hannu

4. Lampén Kati

5. Komonen Nina

Kasvatuksen ja perheasioiden johtokunta 2019 - 2022

1. Kaakinen Risto, puheenjohtaja

2. Vehkala Jukka-Pekka, varapuheenjohtaja

3. Falk Saara-Maija

4. Kalpio Noora

5. Karjalainen Urpo

6. Kotinurmi Heikki

7. Kulju Heta

8. Niinistö Sari

9. Paulamäki Risto

10. Savolainen Merja

11. Äijö Liisa

 

Rothberg Mikkonen Jonna, yhteisen kirkkoneuvoston edustaja

Varajäsenet, tässä järjestyksessä

1. Arvaja Pertti

2. Pölkki Tarja

3. Vartiainen Ritva

4. Lampinen Minna

5. Hietaniva Esa

Kiinteistötoimikunta 2019 - 2020

1. Toivonen Veli-Pekka, puheenjohtaja

2. Haara Matti, varapuheenjohtaja

3. Känkänen Kari

4. Leppänen Jari

5. Palo Pauliina

6. Pesonen Hanna

7. Sukari Jussi

8. Sutela Esko

9. Uski Rauno

10. Viinanen Riitta

 

Simolin Kari, yhteisen kirkkoneuvoston edustaja

Varajäsenet, tässä järjestyksessä:

1. Miettunen Martti

2. Leppänen Regina

3. Perkiö Kyösti

4. Karvinen Kaija

5. Taavila Marja-Leena

Viestintätoimikunta 2019 - 2020

1. Natunen Salla, puheenjohtaja

2. Halme Aleksi, varapuheenjohtaja

3. Görman Petri

4. Kakko Hilla

5. Koljonen Tarja

6. Kontturi Ilkka

7. Luukkanen Taina

8. Pölkki Tarja

9. Vehkala Jukka-Pekka

10. Vilkama Marja

 

Vänskä Vuokko, yhteisen kirkkoneuvoston edustaja

Varajäsenet, tässä järjestyksessä:

1. Kemppainen Pekka

2. Ojanen Veijo

3. Pirhonen Kirsi

4. Lahti Maria

5. Pohjolainen Ilkka

Ympäristötoimikunta 2019 - 2020

1. Henttonen Kai, puheenjohtaja

2. Vaara Kirsti, varapuheenjohtaja

3. Kaira Sanni

4. Mäkinen Heikki

5. Riihelä Asko

6. Sutela Esko

7. Viinanen Riitta

 

8. Nykänen Eila, ylipuutarhuri

9. Ristkari Kirsi, varhaiskasvatuksen esimies

10. Takala Hannnu, erityisammattimies

11. Alasalmi Tomi, vs. yhteiskunnallisen työn pastori, sihteeri

 

Tarkiainen Risto, yhteisen kirkkoneuvoston edustaja

Taidetoimikunta 2019 - 2020

1. Sarikka Hannu, hallintojohtaja, puheenjohtaja

2. Kaakinen Terhi

3. Koljonen Tarja

4. Vaari Helena

5. Valola Marianne

 

6. Kytömäki Laura, johtava varhaiskasvatuksen esimies

7. Luoma Tuomas, kappalainen

8. Penttinen Jukka-Pekka, kiinteistöpäällikkö, sihteeri